Lokalizacja

Osiedle Lipova Gardens

Lokalizacja Osiedla Lipova Gardens, to niewątpliwie jeden z jej największych atutów. Usytuowana swoją zachodnią stroną przy ulicy Lipowy Dwór na skraju Iławy w jej zielonej i spokojnej części. Przy inwestycji znajduje się przystanek autobusowy linii nr 2 – pokonujący trasę do i z dworca PKP, zatrzymujący się na każdym przystanku w mieście.
Kilkaset metrów dzieli Lipova Gardens od plaży i jeziora Jeziorak – najdłuższego i jednego z najpiekniejszych jezior w Polsce .
Słow kilka o Iławie ..
Położona na Mazurach Zachodnich Iława założona została nad najdłuższym jeziorem w Polsce w 1305 roku.
Przed II Wojną Światową, miasto nazywane było ” Perłą Oberlandu”. Jest ośrodkiem wypoczynkowym,paraolimpijskim oraz turystycznym. Położona w otulinie lasów oraz innych mniejszych jezior.
W obrębie administracyjnym miasta znajduje się także największa wyspa śródlądowa w Polsce – Wielka Żuława[7 posiadająca stałe połączenie promowe z miastem[8]. Miasto leży na terenie Zielonych Płuc Polski – obszaru charakteryzującego się czystym powietrzem i różnorodnością systemu przyrodniczego. Od zachodu i północy Iławę otacza Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego[9].
Kolejnym atutem lokalizacji , jest skomunikowanie Iławy z resztą kraju. Iława bowiem jest węzłem komunikacyjnym na trasie Kraków – Gdańsk i zatrzymują się w niej niemal wszystkie pociągi, włącznie z Pendolino, co daje możliwość przemieścić się z Centralnej Polski w niecałe 2 godziny.